Elazığ Aileleri+

MARED KADIN KOLLARI SEZONUN İLK PÜSÜN GÜNÜ'nü YAPTI


 7.10.2017 14:02:44   509 kez okundu.
 Kategori : FAALİYETLERİMİZ

ŞENAY BOZKURT BAŞKANLIĞINDAKİ KADIN KOLLARI, 7 EKİM 2017 TARİHİNDE DERNEK SALONUNDA PÜSÜN GÜNÜ DÜZENLEDİ

Marmara Elazığlılar Derneği Basın Sözcüsü Gülden ÖZER bir açıklama yaparak, MARED Kadın Kollarının 7 Ekim 2017 Cumartesi günü dernek binasında bir araya geldiğini belirtti. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu ve  MARED’de geleneksel hale gelen PÜSÜN (yemekli sohbetli toplantı)  GÜNÜ’nde  Elazığlı hanımlarımız memleketi yad etme fırsatı buldular.

Şenay BOZKURT başkanlığındaki Kadın Kolları Yönetimi, hemşerilerimizin dernek çatısı altında toplanıp bu havayı teneffüs etmesinin, İstanbul’da yaşayan Elazığlılar olarak çok daha anlamlı ve güzel olduğunun altını çizdi.  MARED’in hamarat hanımları, mahalli müzik eşliğinde misafirlerini birbirinden lezzetli yöresel yemek ve tatlı ikramı ile ağırladılar. Püsün Günü finalinde BOZKURT şunları söyledi:

“Geldiğimiz yöreyi, yeri unutmamak adına bu güzelliği yaşıyoruz. Özellikle yetişmekte olan yeni neslin, eski gelenekleri unutmamasını istiyoruz. Elazığ mutfağı çok zengin. Her püsünde misafirlerimiz için mutlaka birkaç çeşit yöresel yemek yapıyoruz. Bu hafta yoğurtlu köfte, kuru biber dolması, sırın, su böreği ve daha birçok çeşit ikramımız oldu. Bilhassa derneğimize yeni gelen dostlarımız bu lezzetlere hayran kaldılar. Gurbette buram buram Elazığ havası solumak isteyen hemşerilerimiz ile çok güzel bir gün geçirdik.“ dedi.

 

      Etiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 940   Son 1 Hafta : 11469   Son 1 Ay : 11469   Son 12 Ay: 1646189