Elazığ Aileleri+

İZZET TÜMAYIN HABERKENT GAZETE YAZISI


 7.11.2017 11:13:05   479 kez okundu.

7 KASIM 2017 TARİHLİ HABERKENT HABERİMİZ

 Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve bulundukları bölgelerde faaliyet gösteren STK’ları dernekçilik ve sivil toplum kuruluşları hakkında bilinçlendirmeyi hedefleyen ‘Sivil Toplum Okulu’  Altunizade’de bulunan Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla start verdi.

İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından düzlenen ilk eğitim programına Altunizade’de faaliyet gösteren Marmara Elazığlılar Derneği ile derneklerin temsilcileri yoğun ilgi gösterirken programa İstanbul Vali Yardımcısı Bahattin Akçı, İl Dernekler Müdürü Ömer Okumuş, belediye meclis üyeleri ve İl Dernek Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Kısa adı MARED olan Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman, ”MARED’in kurumsallaşması ve Elazığlılara daha etkili hizmet etmek için bu tür bir eğitim her anlamda faydalı oldu. Çeşitli istişareler ve konunun uzmanlarıyla görüşme imkanı bulduk. 2 gün boyunca MARED olarak birçok konuda bilgi ve gördüğümüzü arttıracak bir eğitime katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. MARED dernekçiliği bilgi ekseninde yapmaya devam edecektir. İstanbul İl Dernekler Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. STK Okulu’na katılmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren İl Dernekler Müdürü Ömer Okumuş ise, “Ülkemizde hatta dünyada ilk defa düzenlenen Sivil Toplum Okulu projemizin hayata geçmesi için bugüne kadar çok emek verdik. Bizim bu projeyi hazırlamamızdaki en büyük amacımız STK’ları ve dernekleri hem hukuki hem de sosyal anlamda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. Amacımız nitelikli STK, nitelikli dernek ve nitelikli birey yetiştirmek. İstanbul’da 23 bin tane dernek var. Bunların çoğu tabela derneği. İşte biz bu tabela derneklerini de artık faal hale getirmek istiyoruz” dedi.

Müdürlük tarafından hazırlanan bir diğer projenin ise ‘Dernekler Festivali’ olduğunu dile getiren Okumuş, “Bu festivali yapmak istememizin nedeni ise derneklerin birbirleri arasında kaynaşmalarını sağlamak ve doğru bir iletişim yönetimi ile birbirleri ile koordinasyonunu hızlandırmaktır. Biz, kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu sorumluluk sebebiyle sizler benim her zaman bana ulaşabilir, derneğimizin sitesi üzerinden dilek, öneri ve şikayetleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

 

MARED SERTİFİKA ALDI

 

Gerçekleşen programda konuşmaların ardından Prof. Dr. Ali İlseven ‘İletişim’, TSO Başkanı Erkan Acar ‘Yöneticilik’, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler ise ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ başlıklarında sunumlar verdi.

Düzenlenen eğitim sonunda eğitime katılan Marmara Elazığlılar Dernek Başkanı Mahmut Kahraman, Başkan Yardımcısı Şaban Polat, MARED Basın ve Halkla ilişkiler Sorumlusu Gülden Özer ve Gürbüz Böler’e sertifikaları takdim edildi. 


Haberin ResimleriEtiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 947   Son 1 Hafta : 11476   Son 1 Ay : 11476   Son 12 Ay: 1646196