Elazığ Aileleri+

Her Ay Elazığ Aktüel Dergisi Haberimiz


 21.3.2015 12:08:44   315 kez okundu.

21 MART 2015 TARİHLİ HER AY AKTÜEL DERGİSİ HABERİ

21.03.2015 18:47

MARED yerel basını İstanbul’da buluşturdu


Marmara Elazığlılar Derneği muhteşem bir organizasyona imza attı. İlimizde faaliyet gösteren 50’ye yakın gazeteciyi İstanbul’da ağırlayan MARED günün anısına gazetecilere plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.


Marmara Elazığlılar Derneği muhteşem bir organizasyona imza attı. İlimizde faaliyet gösteren 50’ye yakın gazeteciyi İstanbul’da ağırlayan MARED günün anısına gazetecilere plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.

21 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “Basınımızın Usta Kalemlerine ve Emekçilerine Saygı Gecesi”ne Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’ın Elazığlı Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, VARTAŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, MARED Yöneticileri, İstanbul’da yaşayan çok sayıda Elazığlı ve ilimizde faaliyet yapan yerel medya kuruluşu sahipleri ve çalışanları katıldı.

Elazığ’daki tüm geliş – gidiş ve konaklama masraflarını karşılayarak büyük bir organizasyona imza atan MARED Başkanı Mahmut Kahraman yaptığı konuşmada aynı masrafla çok ünlü bir ismi getirip derneğin adını daha fazla duyurabileceklerini ama kendilerinin Elazığ basınına destek ve motivasyon sağlama amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise Elazığ’ın kültürüyle, tarihiyle önemli bir şehir olduğunu belirtti; Elazığ’ı tanıtmak için yoğun çaba gösteren Marmara Elazığlılar Derneği’ne ve Başkanı Mahmut Kahraman’a teşekkürlerini iletti.

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler konuşmasına kendisinin de Elazığlı olduğunu belirterek başladı. Salondan büyük alkış alan Güler Elazığlı olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

VARTAŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata Elazığ’ın tanıtılmasında en büyük görevin basına düştüğünü belirterek basına moral ve motivasyon amacıyla bir gece düzenleyen MARED Yönetimine teşekkürlerini iletti.

Elazığlı ses sanatçısı Turgay Coşkun’un sahne aldığı gecede Elazığ türküleri seslendirildi, Elazığ halk oyunları sergilendi. Gecede ilimizden katılan medyarnmensuplarına etkinlik anısına plaket takdim edildi. Program Kanal Fırat, Kanal 23, Kanal E ve Fırat TV’den canlı olarak yayınlandı.

Gecede Gazetemiz ve Her Ay Elazığ Aktüel Dergisi İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil de plakete layık görüldü. Geçkil plaketini VARTAŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata'nın elinden aldı, konuşmasında MARED ve Başkanı Mahmut Kahraman'a yaptıkları güzel organizasyon için teşekkürlerini iletti. 


Haberin ResimleriEtiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 2340   Son 1 Hafta : 18049   Son 1 Ay : 18049   Son 12 Ay: 852450