Elazığ Aileleri+

KENT 34 HABERİ


 19.5.2015 13:03:16   351 kez okundu.
 Kategori : Ulusal Basında Mared

19 MAYIS 2015 TARİHLİ KENT 34 HABERİ

 MARED Festival’de

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve 7 gün sürecek olan ‘Yöresel Günler Festivali’ndeki yerini aldı.

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2015 13:16
MARED Festival’de

Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen, 11 Mayıs Pazartesi günü start alan ve yaklaşık 50 ilin katıldığı 'Yöresel Günler Festivali'nin açılışına; Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Togemder Başkanı Saadet Gülbaran, MARED Başkanı Mahmut kahraman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dernek temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. MARED’in yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen vakıflar, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde kurulan stantlarda 11-17 Mayıs tarihleri arasında 7 gün boyunca yöresel lezzetlerini ve kültürlerini tanıtırken, gelen ziyaretçiler memleketimizin yörelerini, yemeklerini, kıyafetlerini yakından tanıma imkânı da buldular. Memleket hasreti gidermek isteyen ve yeni tatlar tatmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen stantları dolaşarak vatandaşlara ve basın mensuplarına kendi elleriyle ikramlarda bulundu. Açılış Necdet Kaya’nın Türk Halk Müziği konseriyle şenlendi.

Çeşitli etkinlik ve konserlerin de olduğu Yöresel Günler Festivali'nde illerin yemek kültürleri tanıtılırken festivali ziyaret eden vatandaşlar kısa bir Türkiye turu yapma hissi yaşadılar. Çok sayıda hemşehrisini ve siyasi parti teşkilat üyelerini ağırlayan MARED standı, 17 Mayıs Pazar günü İstanbul'da yaşayan hemşehrilerinin yoğun katılımı ile festivalin finalini yaptı.


Haberin ResimleriEtiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 4198   Son 1 Hafta : 4198   Son 1 Ay : 4198   Son 12 Ay: 971349